wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » OKABLOWANIE » RCA - RCA Analogowe » Atlas Equator Integra RCA
Producenci
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Chmura tagów
Waluta
Atlas Equator Integra RCA
Darmowa dostawa

Atlas Equator Integra RCA

ATLAS

Dostępność: Wycofany ze sprzedaży

Koszt wysyłki: od 0,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier - 0,00 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł

Stan produktu: Nowy

Gwarancja: 24 miesiące, realizowana przez autoryzowany centralny serwis.

Długość kabla

Cena: 329,00 zł

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

 • Opis produktu
 • marka Atlas Cables
 • Recenzje produktu (0)

Atlas Equator Integra RCA

Interkonekt analogowy

"Od ponad dekady konsekwentny laureat wielu nagród (czterokrotny zwycięzca w kategorii najlepszy interkonekt według magazynu Hi-Fi), najnowsza generacja Equator Integra opiera się na mocnych stronach swoich poprzedników, aby dostarczać jeszcze więcej w stosunku jakość/cena.

Wyjątkowy, wciągający dźwięk oraz wybitny stosunek jakości do ceny.

Equator Integra jest wyposażony w niemagnetyczny wtyk Integra RCA. Jest on zoptymalizowany w ten sposób, aby stworzyć spójną i ciągłą ścieżkę sygnału. Przewód sygnałowy wykorzystuje 80 nici wysokiej czystości miedzi OFC, zamkniętych w doskonale skonstruowanym podwójnym ekranie, aby zapewnić maksymalną odporność na zakłócenia, które mogą podnieść poziom hałasu w kablu o niskiej jakości ochronie. Rezultatem jest doskonale wyważony interkonekt, który oferuje dużą, trójwymiarową scenę dźwiękową, bez poczucia przesadnej szczegółowości, która może być pozornie imponująca, ale szybko męcząca w odsłuchu. Linia Equator obejmuje także kable do subwooferów oraz przewody głośnikowe."

Specyfikacja techniczna Equator Integra RCA:
 • Konstrukcja: Co-ax
 • Materiał: OFC
 • Dielektryk: PEF
 • Ekran: OFC, 95%
 • Pojemność: 53,27 pF/m
 • Indukcyjność: 0,40 μH/m
 • Rezystancja: 0,027 Ω/m
 • Impedancja: 78,25 Ω/ 1 MHz
 • Średnica zewnętrzna: 8,5 mm
Atlas Cables to Szkocka marka, zajmująca się produkcją wysokiej jakości okablowania audio. Producent stawia na naturalność i takimi właśnie cechami wyróżnia się jego oferta. Można tu znaleźć kable audio wysokiej jakości a także okablowanie video. W prasie branżowej wielokrotnie rekomendowane i nagradzane.

Kiedy projektujemy kable — czy to audio, wideo czy kable cyfrowe — zaczynamy od rozpatrzenia trzech podstawowych elementów. Są to: materiał przewodnika i jego konstrukcja, materiał izolujący (dielektryk) oraz ogólna konstrukcję kabla — czy ma to być kabel koaksjalny, skręcona para przewodników, etc. 

Najczęściej używany przewodnik to OHNO: pojedynczy, ciągniony kryształ czystej miedzi, bądź srebra. Dzięki zastosowaniu tej techniki uzyskuje się idealnie ciągły, gładki przewodnik o stałym przekroju.

Zależnie od przeznaczenia przewodnika, zastosować można pojedynczy drut,
lub kilka drutów o tym samym przekroju, albo też połączeniu przekrojów. Teoretycznie wybitny kabel, składa się z pary czystych przewodników zawieszonych w powietrzu, w praktyce jednak przewodniki trzeba okryć materiałem izolującym (zazwyczaj z plastiku), który ma nie dopuścić do zwarcia przewodów oraz chronić przed korozją — miedź i srebro są na nią podatne. 

Teraz jednak zamiast wolnego powietrza mamy dwie izolujące „rurki”, tworzące dielektryk. W ten sposób kabel staje się kondensatorem, lub rozproszonym kondensatorem.

Jeśli kabel jest koaksjalnym interkonektem, to wtedy pojemność jest pomiędzy wewnętrznym przewodnikiem, a ekranem (czy oplotem), o ile indukcyjność jest bardzo mała, kabel staje się serią małych niskoprzepustowych sieci, wygaszając wyższe częstotliwości.

Zgodnie z doświadczeniem, im wyższa pojemność, tym więcej zajmuje sygnałowi przebycie długości kabla — tym „wolniejszy” staje się kabel. Co to znaczy? Najbardziej powszechnym terminem jest Prędkość Propagacji (Velocity of Propagation — VOP), czyli prędkość, z jaką sygnał podróżuje wzdłuż przewodnika. VOP  definiuje się w stosunku do rozchodzenia się światła w próżni (C = 299 792 458 m/s). Możemy powiedzieć, że światło pokonuje 3 m w 10 nanosekund, więc jeśli zmierzymy ile czasu zajmuje przebycie impulsowi przez przewód, możemy zdefiniować prędkość, lub VOP jako ułamek czasu, jaki zajmie to światłu, przyjmując czas dla światła w próżni jako 1,00.

Pomiarów tych dokonuje się techniką TDR (Time Domain Reflectometry). 
Technika ta opiera się na fakcie, że jeśli wystrzeli się impuls w dół otwartego (open ended) kabla, impuls zostanie odbity przez otwarty koniec i powróci do początku.

Pomiar tego typu jest trudny do wykonania z odpowiednio dobrą dokładnością, ponieważ puls musi mieć szerokość 6 nS, lub mniejszą. Większy puls maskowałby start odbitego impulsu. Aby zmierzyć tak wąski puls, potrzeba bardzo prędkiego oscyloskopu z szerokością pasma rzędu 1 GHz lub więcej. Tego typu bardzo szybkie oscyloskopy i generatory impulsów, rzadko są elementem laboratoriów audio, a to przecież jest całkowitym minimum.

W pokazanym pomiarze, opóźnienie wynosi 15,4 nS, długość kabla wynosi 2,14, zatem zmierzony kabel posiada VOP = 0,92, co jest bardzo dużym wynikiem dla kabla audio; w istocie ten akurat mierzony kabel, jest jednym z najszybszych pomierzonych kabli.

Tego typu technika pomiarowa uwidacznia inne przydatne informacje. Jeśli na przykład otwarty koniec kabla zostanie obciążony rezystorem, którego wartość równa jest charakterystyce impedancji kabla, wówczas nie powstanie puls zwrotny. Ten pomiar jest najważniejszy w przypadku kabli cyfrowych i wideo, gdzie impedancja ma znaczący wpływ na to jak wiernie sygnał jest transmitowany z jednego urządzenia do drugiego. Obraz poniżej, pokazuje kabel testowany w ten sposób, z markerem X2 w miejscu gdzie, odbity puls powinien się znajdować.

Ekstremalna redukcja pojemności, niezbędna do osiągnięcia wysokiego współczynnika VOP jest bardzo trudnym zadaniem. W przypadku kabli Atlas, udało się to osiągnąć dzięki ekstensywnym badaniom i rozwojowi, które to doprowadziły do stworzenia nowego materiału dielektrycznego Microporous PTFE Foam, o współczynniku ciągłym dielektryczności wynoszącym 1,5. Dla porównania, dotychczasowy izolator o najlepszych wynikach — lite PTFE — miał stałą dielektryczną 2,1, tak więc nowy materiał pozwala na 30% większą prędkość sygnału. Ten radykalnie nowy materiał zastosowano we wszystkich kablach Atlasa serii „HighV”.

Co sprawia, że kable Atlas „HighV” mają przewagę?

W sposób oczywisty bardzo szybkie kable (z wysokim VOP) będą miały szerokie pasmo przepustowości, więc wszystko będzie przez nie przesyłane bezstratnie. I choć nie mamy „potrzeby” przenosić wysokich częstotliwości radiowych, jednak tak szeroki zakres pasma przenoszonego gwarantuje, że częstotliwości akustyczne będą przesyłane bez mierzalnych zaburzeń amplitudy czy fazy, a sygnał audio będzie przekazany perfekcyjnie.

Możemy również spojrzeć na zyski w inny, lecz równie ważny sposób, ponieważ wiemy, jak opisaliśmy na początku tego zestawienia, że teoretycznie idealny kabel, składałby się z dwóch przewodników bez rezystancji, indukcji czy pojemności. Właściwie tylko dwa ostatnie parametry są problematyczne, ponieważ dowolna rezystencja po prostu wyciszy wszelkie sygnały tak samo, podczas gdy wpływ pojemności i indukcyjności, jest zależny od częstotliwości. W konsekwencji naszych badań rodzina kabli „HighV” Atlas posiada bardzo niskie wartości indukcyjności i pojemności, a zatem wysoki współczynnik VOP. Te kable idą w konsekwencji o jeden krok dalej ku idealnym kablom. W rezultacie można usłyszeć wiele słyszalnych pozytywów, wyraźnych zwłaszcza w linii Mavros i Asimi.

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię produktu, gdyż każdy może być recenzentem, Ty również!

Nasze hity

Dostępność: DostępnyTARA Labs RSC Air Forté Wysokiej klasy interkonekt analogowy 2 RCA x 2 RCA Przez prawie 20 lat interkonekty Tara Labs z serii Air są na czele dźwiękowej konstrukcji linowej. W przypadku interkonektu Air Forte rozszerzenie wysokiej częstotliwości…
Dostępność: DostępnyTARA Labs RSC Prime M1 Wysokiej klasy kabel głośnikowy, fabrycznie konfekcjonowany Dlaczego prostokątny? Przewodniki RSC (rectangular solid core) stały się ostateczną technologią w świecie highendowych kabli audio. Prostokątny kształt zapewnia znaczącą…
Dostępność: DostępnyPS Audio PerfectWave AC-5 Kabel zasilający AC-5 reprezentuje najlepszy stosunek jakości do ceny wśród kabli sieciowych. Doskonały prąd zmienny jest absolutną koniecznością, jeśli chcemy cieszyć się dobrą jakością dźwięku i obrazu w systemach AV. Bezstratnym…
Dostępność: DostępnyPS Audio PerfectWave AC-10 Kabel zasilający Drugi najlepszy kabel stworzony przez PS Audio. AC-10 wykonany jest z czystej miedzi monokrystalicznej PCOCC. Doskonały prąd zmienny jest absolutną koniecznością, jeśli chcemy cieszyć się dobrą jakością dźwięku…
Dostępność: DostępnyGraham Audio BBC Licensed Chartwell LS3/5 Kolumna podstawkowa Model LS3/5A jest być może najbardziej znanym z wszystkich modeli monitorów BBC. BBC potrzebowało małego monitora, który byłby odpowiedni do krytycznej oceny jakości programu w ciasnych…

ATC SCM11

4 245,00 zł
Dostępność: DostępnyATC SCM11 Zamknięta kolumna podstawkowa, wysokiej klasy SCM11 jest najbardziej optymalną propozycją kolumn na podstawkę z podstawowej serii entry. Z uwagi na obudowę zamkniętą SCM11 można ustawić blisko ściany tylnej oraz ścian bocznych. Zamknięta…
alt

Producenci

ADVANCE PARISAPERTURAATCATLASAUDIO RESEARCHAUDIOLABAUDIOMICA LABORATORYAUDIONETBLOCKBLUE AURACHORD & MAJORCREEKCYRUSDALIDAYENSDENONDLSDUEVELELIPSONEPOSESAESSENTIAL AUDIO TOOLSFEZZ AUDIOFOCALGRADOGRAHAM AUDIOHARBETHHECOKLIPSCHKUDOSMAGNATMARANTZMBLMCINTOSHMITCHELL & jOHNSONNAIMNORSTONE DESIGNONKYOPS AUDIOREGASONUS FABERSOUL NOTESOUNDDECOSUMIKOSUPRASYNTHESISSYSTEM AUDIOTANNOYTARA LABSTSAKIRIDISVAN den HULVINCENTWILSON BENESCH